قانون کمک فنی حرفه ای 1

قانون نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش  فنی و حرفه ای کشور
دانلود فایل WORD قانون نحوه کمکهای اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
قانون کمک فنی حرفه ای
شماره۱۱/۷۴۸۱۰ـ۸۴                ۱۴۰۰/۹/۶
حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر سیدابراهیم رئیسی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
عطف به نامه شماره ۴۵۷۳۱/۱۷۹۲۲۵ مورخ ۱۳۹۱/۹/۱۳ در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (۱۲۳)  قانون اساسی جمهوری  اسلامی  ایران قانون نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ­ای کشور که با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده بود، با تصویب در جلسه علنی روز سه ­شنبه مورخ ۱۴۰۰/۸/۱۱ و تأیید شورای محترم نگهبان، به پیوست ابلاغ می شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی ـ محمدباقر قالیباف
شماره۱۰۲۸۳۴              ۱۴۰۰/۹/۸
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به پیوست «قانون نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور» که در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ یازدهم آبان ماه یکهزار و چهارصد مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۴۰۰/۸/۱۹ به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره ۱۱/۷۴۸۱۰ـ ۸۴ مورخ۱۴۰۰/۹/۶ مجلس شورای اسلامی واصل گردیده، جهت اجرا ابلاغ می گردد.
رئیس جمهور ـ سیدابراهیم رئیسی
قانون کمک فنی حرفه ای
قانون نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش  فنی و حرفه ای کشور
ماده واحده ـ سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مجاز است به منظور گسترش و بهسازی مهارت آموزی و فراهم نمودن زمینه های ایجاد اشتغال پایدار در کشور، کمک های نقدی و غیرنقدی و هدایای اشخاص حقیقی و حقوقی را دریافت و با رعایت نظر اهداء کننده و موازین شرعی برای احداث، تعمیر، توسعه، بازسازی و تجهیز مراکز آموزشی مربوط با اولویت نیازهای مصرفی مهارتی شامل مواد مصرفی و ابزار کارگاهی برای آموزش های عملی کشور مصرف نماید. استفاده از کمک های مذکور برای توسعه تشکیلات و پرداخت هزینه های مربوط به کارکنان ممنوع است.
تبصره۱ـ ­کلیه وجوه اهداء شده به حساب خزانه داری کل کشور واریز می شود و حداکثر ظرف یک ­ماه معادل صددرصد (۱۰۰%) آن در قالب بودجه سنواتی در اختیار سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور قرار می گیرد تا در محل مورد نظر اهداء کننده با رعایت موازین شرعی به مصرف برسد و کمک های غیرنقدی اعم از کالا و تجهیزات و یا املاک و بناهای احداثی توسط خیّرین با موافقت خیّر و در محل مورد نظر ایشان به عنوان اموال دولت (با ذکر نام خیّر) ثبت و بهره برداری می گردد.
تبصره۲ـ ­درآمدهای حاصله سازمان آموزش فنی و حرفه­ ای کشور از محل خدمات آموزشی و فرهنگی، خدمات مشاوره، صدور، تمدید و تعویض گواهینامه ­ها و پروانه­ ها، اختصاصی تلقی می ­شود و به صورت صددرصد (۱۰۰%) توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تخصیص می ­یابد.
تبصره۳ـ در ماده (۶۱) قانون وصول برخی از درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین مصوب ۱۳۷۳/۱۲/۲۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی، عبارت «درآمد اختصاصی این سازمان نزد خزانه­ داری کل کشور واریز می­ شود» جایگزین عبارت «درآمد عمومی کشور واریز خواهد شد. معادل صددرصد (۱۰۰%) درآمدهای واریز شده فوق از محل اعتباری که به همین منظور در قانون بودجه هر سال منظور می­ شود در اختیار سازمان  مزبور قرار داده می ­شود» می ­گردد و در تبصره آن عبارت «اختصاصی این سازمان» جایگزین عبارت «عمومی کشور» می ­شود.
تبصره۴ـ ­آیین­ نامه اجرائی این قانون ظرف سه ماه پس از ابلاغ، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می­ شود و به تصویب هیأت وزیران می ­رسد.
قانون فوق مشتمل بر ماده­ واحده و چهار تبصره در جلسه علنی روز سه­ شنبه مورخ یازدهم آبان ماه یکهزار و چهارصد مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۴۰۰/۸/۱۹ به تأیید شورای نگهبان رسید.
رئیس مجلس شورای اسلامی ـ محمدباقر قالیباف

منبع: http://vekalatlegal.blogfa.com/post/5348

قانون نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

قانون کمک به فنی و حرفه ای

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *